На Форумі сім'ї народні депутати, науковці та вчителі

підтримали українців у їх прагненні захистити сімейні цінності

18 жовтня у столичному Будинку вчителя на Всеукраїнському Форумі сім'ї близько 500 депутатів всіх рівнів, державних та громадських діячів, лідерів церков та конфесій, науковців,представників ЗМІ та громадськості підтримали прагнення українців жити у відпо-

відності з біблійними заповідями, сповідуючи загальнолюдські цінності. Учасники разом обговорювали питання основних засад ефективної сімейної політики, виявляли сучасні загрози для сім'ї та аналізували освітні програми, спрямовані на захист сімейних цінностей.

Народний депутат Павло Унгурян, головуючий оргкомітету форуму

Всеукраїнський форум на захист сімейних цінностей в Україні проводиться вперше. Учасники форуму ініціювали створення постійно діючого координаційного центру просімейних організацій, який опікуватиметься розробкою та впровадженням ефективного сімейного законодавства, просуванням дієвої державної політики, яка дозволить відстоювати сімейні цінності у правовому полі та у громадських процесах.

Протягом пленарної частини Форуму його учасники заслухали короткі доповіді народних депутатів від різних партій: головуючого Павла Унгуряна (БЮТ), Лілії Григорович, Анатолія Павловського (Батьківщина), Григорія Смітюка (ПР); представників церков та конфесій: єпископа Пантелеймона (УПЦКП), Миколи Синюка (ЦХВЄ), а також американського правозахисника Джона Роутена. Учасники обговорили проблеми та здобутки державної сімейної політики, варіанти захисту традиційної сім'ї та підтримки молодих сімей у вирішенні проблем житла, роботи, добробуту, а також проаналізували практику українського суспільства у справі морально-духовного виховання підростаючого покоління.
Віце-прем'єр-міністр Сергій Тігіпко

Після закінчення парламентського молитовного сніданку до участі у форумі приєдналися віце-прем'єр-міністр України Сергій Тігіпко, лідери церков і конфесій. Сергій Тігіпко зачитав привітання Президента України учасникам форуму, озвучив деякі плани уряду у плані поліпшення економічного та соціального стану українських сімей, відповів на кілька гострих запитань учасників форуму. "Сім'я - соціальний фундамент для країни, як промисловість її економічний фундамент. Тож ми маємо докласти всіх зусиль до підтримки традиційних сімейних цінностей", - наголосив віце-прем'єр-міністр України. Під час брифінгу з журналістами політик більш детально розкрив ці тези.
Представники партій

В ході прес-конференції громадськості були представлені результати опитування партій щодо їх позиції стосовно захисту традиційних сімейних цінностей в Україні та можливості чи неможливості голосування за легалізацію в Україні одностатевих шлюбів. Як відомо, 82 % українців категорично проти одностатевих стосунків, засилля гендерної політики та інших негативних явищ сучасності, тож позиція політиків з цього приводу вельми турбує виборців, які незабаром будуть обирати долю своїй країні на найближчі чотири роки. Багато питань журналістів теж стосувалися саме цієї проблематики.

Виступали також американські правозахисники

Пожвавлення в залі викликали доповіді кандидата філософських наук Адріана Буковинського, президента Всеукраїнського благодійного фонду "Сім'я", та Йохани Кєрєстінь, співголови Всеукраїнської громадської організації "Батьківський комітет України". Тези, які були озвучені у цих доповідях, учасники форуму бурхливо обговорювали під час двогодинної роботи у секціях. Науковці, педагоги, громадські діячі, журналісти та представники церков ділились власним досвідом, висловлювали пропозиції та побажання. Резолюції, які були вироблені у результаті роботи секцій, були озвучені на підсумковому пленарному засіданні і ввійшли у спільну Декларацію форуму.

Виступ Миколи Синюка, єпископа ЦХВЄ

Завершуючи форум, головуючий Павло Унгурян наголосив, що ми, українці, маємо чимшвидше консолідуватися для захисту сімейних цінностей у своїй країні, виробити спільну стратегію протидії намаганням зовнішніх сил змінити законодавство України щодо сім'ї, руйнації національних культурних традицій, духовному й фізичному розбещенню підростаючого покоління. Ми маємо разом протистояти легалізації гомосексуальних стосунків та інших збочень, введенню ювенальної юстиції та іншим процесам, покликаним руйнувати українське суспільство зсередини через вплив на найбільш вразливу його частину - дітей та молодь. Мета Форуму - об'єднати всі просімейні організації та інституції України, створивши потужний громадський рух на захист сім'ї, заради відстоювання традиційних сімейних цінностей.

"Основний акцент сімейної політики має бути поставлений на попередження негативних явищ та проблем, а не на ліквідацію їх наслідків. Ми активно працюємо над підготовкою до прийняття Закону про засади державної сімейної політики, стимулюємо впровадження в освітніх закладах навчальних програм з основ подружнього життя та відповідального батьківства, закликаємо до популяризації сімейних цінностей через ЗМІ, до створення ефективних сімейних спільнот та рухів. Ми ініціюємо відновлення Міністерства у справах сім'ї, створення Національного експертно-аналітичного центру у справах сім'ї, святкування на державному рівні Дня сім'ї, а також закликаємо до проведення різноманітних державних заходів, присвячених пропаганді сімейних цінностей, створення позитивного інформаційного фону та всебічної популяризації сімейних цінностей", - продовжив народний депутат і наголосив: "Сімейна політика повинна обов'язково розглядатися в контексті національної безпеки країни і забезпечувати формування цілісної особистості під благотворним впливом гармонійних стосунків традиційно християнської української сімї". Цей постулат гаряче підтримали представники церков та всі учасники форуму.

Олена Мокренчук, AlfaPRESS

Фото автора