У Києві завершився семінар «Практика біблійного підприємництва та планування бізнесу, що базується на Біблії»


За ініціативи Асоціації молодих підприємців християн та за участю Християнського центру розвитку підприємництва «Успіх» (м. Тернопіль) 28-30 червня в місіонерському центрі «Слово Життя» (м. Київ, вул. Мічуріна, 64) пройшли семінари з біблійного підприємництва.

Мета семінарів - розвинути у підприємців-початківців розуміння практичних принципів бізнесу, описаних у Слові Божому; допомогти студентам розробити детальний робочий проект реалізації їх бачення і навчити складанню бізнес-плану для подання його потенційним інвесторам і спонсорам.

«Найлегший, якнайшвидший і найбільш дешевий шлях до успіху - навчання; а найкраще навчання - вивчення Біблії», - переконували учасників семінару досвідчені викладачі та цитували Писання: «Та не відходить ця Книга Закону від уст твоїх, але повчайся ти в ній день і ніч , щоб додержувати виконувати все, що в ній написано: тоді ти будеш успішний у своїх дорогах і будеш поступати розсудливо» (І.Нав.1: 8). Для підприємців, які є християнами, особливо важливим є не тільки вивчення світських дисциплін, будь-то економіка, менеджмент, юриспунденція або щось інше, але і їх осягнення крізь призму Біблії.

У травні, на першому семінарі студенти розглянули принципи біблійного підприємництва. Зараз, на другому і третьому семінарах, вони досліджували практичні питання діяльності християнина-бізнесмена і навчилися планувати бізнес-діяльність.

Другий блок семінарів по практиці біблійного підприємництва, пропонований Християнським центром розвитку підприємництва «Успіх», складався з наступних тем:

1.  Біблійна економіка
2.  Пошук бізнес-ідеї
3.  Винахідливість та біблійний підприємець
4.  Підрахунок витрат на початок бізнесу і в процесі його роботи
5.  Розробка бізнес-плану
6.  Розуміння фінансової звітності
7.  Продажі та маркетинг біблійного підприємництва
8.  Діємо відповідно до потреб ринку
9.  Як здійснювати маркетингові дослідження
10. Організація і реєстрація власного бізнесу
11. Біблійний менеджмент
12. Фінансування бізнесу

Третій семінар був орієнтований на написання бізнес-плану. Христос сказав: "Бо хто з вас, коли башту має побудувати, не сяде й видатків не вирахує, чи має він, що потрібно для здійснення її?» (Лук.14: 28). Іншими словами, дуже нерозумно приступати до реалізації бізнес-проекту, не маючи чіткого плану дій і тверезого розрахунку, і про це викладачі говорили з усією серйозністю. Вони нагадували також і про те, що багато початківці бізнесмени, на жаль, не вважають за потрібне складати бізнес-план, не ведуть підрахунки всіх майбутніх витрат і після деякого часу виявляються в глибокій борговій ямі, що важко не тільки матеріально, а й духовно.

«Завжди треба ретельно продумувати питання не тільки організації бізнесу, але і його закриття. Причини можуть бути різними - від передачі бізнесу партнеру, переходу до іншого виду діяльності або банкрутства до простого бажання повніше присвятити себе на служіння Богу, але готуватися до цього слід завчасно », - переконували викладачі. В якості домашнього завдання учасники семінару за літо повинні будуть написати власний бізнес-план - для когось перший в житті! - В якому їм потрібно буде врахувати всі важливі моменти, докладно вивчені на семінарі.

У вересні відбудеться захист бізнес-планів, яка завершиться втіленням ідей слухачів в в конкретні бізнес-проекти.

«Ми переконалися у важливості та актуальності подібних семінарів для християн, тому плануємо проводити їх і надалі» - каже керівник Асоціації молодих підприємців християн Олександр Кушнерук.

Прес-центр АМПХ